Dlhá cesta inštruktora Les Mills

Celé to začalo v roku 2014 kedy sa Bodypump konečne dostal na Slovensko. A vtedy sa začala a stále ešte pokračuje moja cesta inštruktora Les Mills.

V roku 2015 som absolvovala Initial Training Module, v preklade základné školenie inštruktora Bodypumpu. Po tomto školení som musela natočiť hodinu Bodypumpu a poslať na schválenie do centrály Les Mills. Posudzovali základné schopnosti a vedomosti, čo sa týka choreografie, techniky a coachingu. Prišiel prvý certifikát 🙂 . Stala som sa treťou inštruktorkou Bodypumpu na Slovensku. Tento rok, čiže 2017 som sa rozhodla svoju vášeň posunúť na vyšší level a absolvovala Advanced Instructor Module v preklade vyššie školenie inštruktora 🙂 . To znamená, hlbšia teória profesionálneho coachingu a techniky, kde sme získali až 6krát spätnú väzbu od medzinárodného Master trénera.

Keď si predstavíš anatómiu tela, tak takto sa dá rozpitvať dopodrobna Bodypump 😀 Na rozdiel od klasického školenia, ktoré trvá 2 dni, tak AIM je trojdňové školenie v angličtine. Vo februári, vo Varšave sa potilo 8 ľudí z Čiech a Poľska, no a medzi nimi ja, jediná zo Slovenska . Boli to veľmi náročné tri dni, ako fyzicky tak psychicky. Ale ako sa hovorí, čo ťa nezabije to ťa posilní, a ja som išla za jasným cieľom. Každé školenie od spoločnosti Les Mills má nasledovný postup: najprv úspešne absolvovať školenie, ak dostanete PASS, t.j. SCHVÁLENÉ, cesta nekončí. Po školení AIM musíte natočiť do 6tich mesiacov ukážkové video z cvičenia a poslať ho Les Mills na kontrolu. Na základe tohto videa sa rozhodne, či nato máte alebo nie. Podarilo sa mi úspešne absolvovať školenie Advanced a získala som certifikát, no potom prišlo prekvapenie. Les Mills mi udelilo ešte vyšší titul, a to Elite Instructor, kde posúdili excelentnú choreografiu, techniku, coaching, spojenie s ľuďmi na hodine a fitness magic 🙂 I GOT IT ! Nesmierna radosť, ale aj veľký záväzok robiť svoju prácu ešte lepšie ako doteraz 🙂 . S veľkou hrdosťou sa môžem pýšiť prvým a jediným Elite inštruktorom na Slovensku 🙂 . Táto cesta začala, ale ani zďaleka ešte neskončila. Opäť bližšie k cieľu 🙂 . Robím to pre vás, vy ste moja motivácia a inšpirácia.

Veľké ĎAKUJEM

Viac sa o inštruktoroch Les Mills dozvieš na oficiálnej stránke:

www.lesmills.com/instructors

Adam Gripenblom – Les Mills Trainer