Kedy si BODYPUMP™ pripísal prvenstvo vo svete ?

Ešte nedávno bolo dvíhanie činiek a závaží špecifické predovšetkým pre testosterónom napumpovaných mužov vo fitku. A aeróbna činnosť bola charakteristická hlavne pre ženy, z ktorých väčšina ani nepomyslela na to, že môže cvičiť aj so závažiami až pokiaľ sa neobjavil BODYPUMP™.

 

V roku 1980 ľudia vyhľadávali skupinové cvičenia v rytme hudby a pre toto obdobie bol charakteristický najmä aerobik. V skorých začiatkoch obsahoval strašne veľa tanečných a zložitých krokov. Chuť do cvičenia mali hlavne ženy, ktoré vyrastali na balete. Pre ostatných bolo cvičenie dosť zložité a to sa odzrkadlilo aj na návštevnosti.

Phillip Mills, generálny riaditeľ Les Mills prevzal po svojich rodičoch telocvičňu v meste Auckland. Uvažoval aké skupinové cvičenie s hudbou ľudom ponúknuť, aby predstavovalo niečo viac, niečo nové, čo by ich oslovilo a motivovalo. A takto sa zrodila myšlienka tréningu so závažiami a činkami. Tréning sa stal populárny a Phillip spolu so svojou manželkou prišli s BODYPUMPom, ktorý prináša silový tréning doladený hudbou.

Keďže sa tu objavovala kombinácia základných cvikov ako napr. drepy, mŕtve ťahy, výpady a pod. BODYPUMP™ priťahoval čoraz viac a viac ľudí. Tréning bol nastavený tak, aby ho zvládli aj začiatočníci. No hlavnou výhodou je to, že výsledky prichádzajú veľmi rýchlo.

Phillip si myslel, že BODYPUMP™ budú navštevovať prevažne muži, no opak sa stal pravdou a ženy ho jednoducho milovali. Určitú rolu zohral aj nárast feminizmu. Keďže ženy nechceli byť už len chudé a štíhle, ale chceli na sebe popracovať a získať pekné vyrysované telo.

Postupne prichádzal BODYPUMP™ do celého sveta a Kylie Gates sa stala inštruktorkou. Bola športovkyňou ešte pred aerobikom a mala už nejaké skúsenosti so silovými tréningami. Páčila sa jej myšlienka, že môže posilniť postavenie žien a ukázať tréning, v ktorom získajú krásne pevné a vyrysované telo. Veľkým omylom dvíhania činiek a závaží je, že získate obrovské svaly, to si veľa žien myslí a neuvedomuje. S takým programom ako je BODYPUMP™ svoje telo pekne vyrysuješ a spevníš, neboj sa rambo z teba nebude 😀

Začiatky tréningov boli pre ženy ťažšie, museli vydať viac energie, ale nie nadarmo sa vraví, radšej raz vyskúšať ako sto krát počuť. A tie ktoré okúsili, prestať už nechceli. Skupinové cvičenie malo svojich závislákov, ktorí trénovali aj 5x týždenne a získavali požadované výsledky.

 

BODYPUMP™ vytvoril novú dynamiku, keďže nie je len pre ženy, k tréningu sa dostali aj muži a takto sa prelomili bariéry, kde cvičia naraz spolu.

 

Príď a zaži tú silu skupinových cvčení v Addiction clube

Vidíme sa na hodine v Addiction clube ????

Využi 1.hodinu zdarma !

Zisti viac o cvičeniach Les Mills na našom blogu:)

Čo je Les Mills? Ako funguje?

Ako prebieha cvičenie BODYPUMP + video

Tajomstvom BODYPUMPu je REP EFFECT